Матриця ризиків та внутрішніх контролів: шаблон

Home/B. Контролінг, C. Шаблони звітів, I. Контролі та бізнес процеси/Матриця ризиків та внутрішніх контролів: шаблон
  • internal-controls-matrix-FincorPlus

Матриця ризиків та внутрішніх контролів: шаблон

Формалізовувати систему внутрішніх контролів та процедур їх тестування ми рекомендуємо поступово, тобто не прописувати матрицю контролів відразу на всі випадки життя, а почати з найбільш ризикових ділянок, якщо за оцінками менеджменту такі є. На нашу думку, найбільш ризиковими ділянками для українських підприємств є:

1. Закупівлі. Процедурі закупівель властиві ризики на будь-якому підприємстві, будь-якого масштабу. Також це найбільш ризикова ділянка з точки зору корпоративного шахрайства.

2. Забезпечення збереження активів, тобто запобігання недоцільного використання активів, крадіжок.

3. Операційні процеси, яким притаманні ризики. Такі ризики пов’язані більше з операційною діяльністю підприємства, а не з фінансовою звітністю. Їх перелік залежить від виду діяльності підприємтсва, розміру, індивідуальних особливостей. Прикладом такого ризику може бути ризик надання неповного пакету документів при розмитненні товару (наприклад, відсутність сертифікату походження від постачальника, через це може статися затримка товару на митниці, що спричинить за собою штрафи, додаткові витрати на демередж та ін.).

Ми також радимо розробляти, впроваджувати і документувати процедури внутрішніх контролів у тому випадку, коли потенційний негативний ефект ризику перевищує витрати на боротьбу з ним.

З шаблоном матриці контролів можна ознакомитися за цим посиланням.

 

Нагадуємо також, що ми надаємо професійні послуги з розробки системи внутрішніх контролів на підприємстві та їх незалежної діагностики. За Вашим запитом ми можемо надати опис нашого підходу і процедур, які можуть бути виконані для цілей реалізації такого проекту. Ступінь взаємодії за проектом може бути різною, наприклад:
– Матриця може бути розроблена штатними співробітниками вашої компанії відповідно до наших рекомендацій, із подальшою перевіркою розробленої матриці фахівцями ФІНКОР ПЛЮС;
– Матриця може бути повністю розроблена ФІНКОР ПЛЮС.

Звертайтеся!

 

З повагою,
Команда ФІНКОР ПЛЮС

Примітки
Використовуючи даний шаблон, Ви маєте враховувати наступне:

  • Даний шаблон не є заміною або повноцінним аналогом професійних послуг або платних консультацій.
  • Даний шаблон є базовим  та умовним.
  • Звертайте увагу на коментарі, вказані у шаблоні.
  • З метою адаптувати шаблон під Ваш проект або отримати індивідуальну консультацію Ви можете звернутися до наших фахівців за номером телефону +38 (044) 361-24-00.